Satılık Hidroelektrik Enerji Santrali arayan yatırımcılarımız için Gerecom olarak çok hızlı çözümler buluyoruz. 1Mw kapasiteli hes ten, 1.200 Mw kapasiteli hes e kadar portföyümüzde satılık hidroelektrik enerji santrali mevcuttur.

Yüksek konumdaki suyun sahip olduğu potansiyel enerji, hes santralindeki makina ekipmanları üzerinde mekanik enerjiye çevrilir, bu makina ekipmanlar sayesinde, mekanik enerji elektrik enerjisine çevrilir.

Hes santralleri kurulumunda, doğaya, çevreye, hayvanlara zarar vermeyen bir projenin oluşturulması önemlidir. Aksi takdirde yeşil enerji dediğimiz hes, çok daha ciddi çevresel zararlara yol açabilmektedir.

Hidroelektrik Enerji Santrali kurulumunda ve işletilmesinde belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

  • Hes santrali kurulumu sırasında, inşaat atıklarına dikkat edilmeli, bu atıkların çevreye zarar vermesi engellenmeli ve bu atıklar doğaya bırakılmamalıdır.
  • Dinamit patlatılarak işlem yapılmaması, zira bu durum bölgedeki canlıların doğal yaşamları olumsuz bir şekilde etkilemektedir.
  • Nehirdeki suyun, bölgedeki doğal yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyecek düzeyde kullanılmaması gerekir. Ya da ekstra farklı projeler üretilerek, nehir suyu miktarının, debisinin, hızının olması gereken düzeyde tutulması sağlanmalıdır.
  • Hes lerin suyun ısınmasına sebep olmaları sebebiyle, sudaki canlıların yaşamları olumsuz etkilenebilmektedir. Bu probleme çözüm olabilecek bir projeye sahip hidroelektrik enerji santrali kurulması sağlanmalıdır.

Kısacası, çevreye, hayvanlara, doğal yaşama zarar verebilecek tüm etmenlerin ortadan kaldırılarak, hes santrallerinin kurulması çok önemlidir.

Gerecom olarak, bu şekilde zararların ortadan kaldırıldığı hes leri desteklemekteyiz. Çünkü yenilenebilir ve yeşil enerjidir.

Satılık Hidroelektrik Enerji Santrali konusunda sizlere enerji üzerine akademik eğitim almış profesyonellerimi ile destek vermeye hazırız. Sadece Türkiye’ deki hes ler için değil, yurtdışındaki dünyanın herhangi bir noktasındaki hes ler için de destek veriyoruz. Gerecom, A.b.d., Ekvator, Kolombiya, Avrupa ve Türkiye de yatırımcı ve santral sahibi kontaklara sahiptir. Bu nedenle hem enerji santrali satılması hem de enerji santrali alınması konularında çok hızlı bir şekilde hizmet vermekteyiz. Gerecom ( Global Energy Real Estate Company ), enerji santrali emlakçılığı, emlak danışmanlığı konusunda sektörünün tek lider firması olup, profesyonel ve kurumsal hizmet sunmaktadır.

Gerecom portföyündeki satılık hidroelektrik enerji santralleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.